Erfaring gør forskellen

På vores byggeplads Thors Have i Odense finder du Søren Andersen, én af vores byggeledere.
Søren er egentlig fra Esbjerg men har boet flere år i Odense og skal sammen med gode kollegaer i Jönsson styre Odense-projektet i mål. Med sig har han hangen til solidt håndværk, lysten til at kommunikere bredt og evnen til at forudse udfordringer, længe før de opstår. Han er ikke i tvivl om, hvordan han bedst bidrager til en smidig byggeproces og aflevering til tiden:

Det er erfaring, der gør forskellen. Og fagligheden der driver motivationen. Min rolle som bygherrens rådgiver er ny for mig men de mange år om udførende er en klar fordel, når man skal have enderne til at mødes. Mit fokus lige nu er en rigtig opstart, aflevering til tiden og en god byggeproces

Søren har drevet selvstændig tømrervirksomhed i 8 år og vil som byggeleder granske detaljer på Thors Have byggeriet halvandet år frem.

Menu